Jak získat aplikaci jako Airbnb? (Klon Airbnb) - SimTechnos
Kontaktujte nás -IN +919007068799 | USA +19144865492 | Whatsapp +917003713274
Airbnb Clone SonaBNB Script & Apps
zprávy a události

Jak získat aplikaci jako Airbnb? (Klon Airbnb)

Aplikace jako Airbnb je Co hledáme při cestování na nové místo? Těšíme se na nový vzrušující zážitek, ale za nejhospodárnější sazbu. Představte si, že to všechno najdete na jedné platformě, A Home away from Home, je Airbnb.

Co je Airbnb?

Airbnb je a cestovní aplikace která poskytuje platformu pro možnosti pronájmu bytů po celém světě. Airbnb slouží jako lákavé tržiště pro majitele nemovitostí a lidi hledající krátkodobé ubytování. Airbnb změnilo způsob, jakým lidé mají tendenci hledat byty. Poskytuje podmanivé příležitosti pro majitele nemovitostí a cestovatele. Tato digitální platforma slouží jako interaktivní prostředí pro lidi, tj. hostitele, kteří vydělávají pronájmem svého majetku hostům, kteří hledají cenově dostupné ubytování. Airbnb funguje ve více než 190 zemích světa. To je hlavní důvod, proč si během okamžiku zcela podmanil globální trh.

Plátno obchodního modelu Airbnb

Hlavní spolupracovníci:

 • Hostitel – Lidé, kteří vlastní dům nebo nemovitost a chtějí si je pronajmout/pronajmout. Airbnb dostává provizi od hostitelů při každé rezervaci.
 • Hosté – Cestovatelé, rodiny jedoucí na dovolenou nebo úředníci, kteří se chtějí pohodlně ubytovat za dostupné ceny. Při každé rezervaci dostávají od hostů provizi.
 • Fotografové na volné noze – Airbnb má pestrou síť nezávislých fotografů ve většině měst po celém světě. Jakmile hostitel uvede své místo na portálu, jsou tito fotografové najati, aby pořídili vysoce kvalitní snímky nemovitosti. Jsou placeny přímo z portálu Airbnb.

Cílová skupina

 • Cestovatelé, kteří potřebují jednoduché a cenově dostupné místo
 • Obchodní cestující
 • Cestovatelé s rodinami
 • Cestovatelé, kteří chtějí prozkoumat nová místa.
 • Lidé hledající přivýdělek, kteří mohou hostitelé vydělat.

Distribuční kanály 

 • webová stránka
 • Mobilní aplikace na platformách iOS i Android
 • Digitální marketing
 • Sociální média
 • Propagační akce

Struktura nákladů

 • Údržba online platformy
 • Zaměstnanci (Airbnb má více než 2000 zaměstnanců)
 • Online platební platformy jako MasterCard, Visa a PayPal
 • Marketingová a propagační činnost
 • Pojištění

Podle nejnovějších statistik má společnost nyní:

 • Více než 100 milionů uživatelů
 • 640 000 hostitelů
 • Asi 2 miliony inzerátů
 • Přes Airbnb se za noc ubytuje 500 000 hostů
 • 10 miliard mil cestování do destinací Airbnb
 • Airbnb je aktivně zapojeno do 191 zemí a 65 000 měst.
 • Odhadovaný příjem $900 milionů

Požadované funkce, které mají být zahrnuty do aplikace, jako je Airbnb

Hosté/Cestovatelé

 • Přihlášení Registrace – Uživatelé se mají přihlásit pomocí svých předem registrovaných ID nebo si vytvořit nový účet vyplněním svých údajů, jako je jméno, číslo atd., mohou se také přihlásit prostřednictvím své e-mailové adresy nebo kanálů sociálních médií.
 • Spravovat účet – Upravujte, spravujte a aktualizujte informace o osobním profilu, jako je e-mail, číslo mobilního telefonu, datum narození, pohlaví, trvalá adresa atd. Heslo účtu lze také změnit.
 • Chat a oznámení push – Stejně jako každá jiná aplikace pro zasílání zpráv i Airbnb poskytoval okamžitá upozornění na chaty.
 • Filtr vyhledávání – Uživatelé mohou hledat požadované ubytování filtrováním své cesty, jako jsou data, typ pokoje, cenové rozpětí, požadované vybavení atd.
 • Hostitelská interakce – Uživatelé mohou komunikovat se svým hostitelem prostřednictvím zpráv ještě před rezervací pobytu. Mají také právo přijímat nebo odmítat nabídky a vytvářet nové požadavky.
 • Platby – Uživatelé si mohou vybrat způsob platby a mají přístup k účtenkám a platebním údajům transakce. Mohou také zobrazit historii všech transakcí. Mohou také přejít na požadovanou měnu.
 • Vytvářejte seznamy přání/Uložené – Zmeškali jste místo z důvodu vysokého pronájmu nebo nedostupnosti. Žádný strach, můžete si je zařadit do seznamu přání a dostat upozornění, pokud pronájem klesne.
 • Rezervace – Lze také zkontrolovat rezervaci provedenou uživatelem. Může to být minulé vaření nebo nadcházející vaření.
 • kupony – Kupony lze použít při placení. Tyto kupony lze získat pomocí doporučujících kódů.
 • Mapy – Airbnb zjednodušuje proces rezervace pomocí map. Pomáhají při předvádění místa s pronájmy v okolí oblasti, ve které si uživatel přeje zůstat.
 • Pomoc – Uživatelé si mohou prohlédnout sekce FAQ a požádat o pomoc v případě jakýchkoli nejasností s rezervací nebo v případě hledání jakékoli pomoci související s rezervací nebo hostiteli.
 • Hodnocení a recenze – Uživatelé mohou sdílet své zkušenosti s hostiteli jejich hodnocením a recenzí.
 • Sdílení - Uživatelé mohou pozvat přátele prostřednictvím účtů sociálních médií ke stažení aplikace.

Nové přírůstky

Tyto funkce lze také přidat, aby ještě více vynikl.

 • Přijímat upozornění SMS – Uživatelé mohou dostávat zprávy, které je informují o jejich rezervaci a také o propagačních nabídkách.
 • Doplňkový – Při vytváření aplikace, jako je Airbnb, lze do ní integrovat více kanálů sociálních médií a platebních metod.

Hostitelská aplikace

 • Registrace – Hostitel může vyplnit své údaje a zaregistrovat se uvedením své volné nemovitosti.
 • Přihlaste se nebo se zaregistrujte – Hostitelé se mají přihlásit pomocí svých předem registrovaných ID nebo si vytvořit nový účet vyplněním svých údajů, jako je jméno, číslo, adresa atd. Mohou se také přihlásit prostřednictvím své e-mailové adresy nebo kanálů sociálních médií.
 • Spravujte osobní stránku a informace o profilu – Upravujte, spravujte a aktualizujte informace o osobním profilu, jako je e-mailová adresa, mobilní číslo, adresa atd. Heslo účtu lze také změnit.
 • Spravujte záznamy – V této sekci lze zpracovat výpisy, tj. podrobnosti o nemovitosti, jako je dostupné vybavení a ceny. Nové obrázky lze nahrát kdykoli je potřeba.
 • Výpis rezervace – Všechny nadcházející rezervace lze systematicky zobrazit ve formě kalendáře. Ke každému datu v měsíci se zobrazí rezervace.
 • Žádost – Toto je pasáž pro přijetí nebo odmítnutí požadavku uživatele na váš prostor.
 • Funkce zasílání zpráv – Hostitelé mohou volně komunikovat se svými hosty prostřednictvím funkce chatu. Mohou se vrátit ke všem dotazům hostů ještě před rezervací nebo potvrzením pobytu. Vytvářejte a posílejte hostům nové požadavky.
 • Ohodnoťte a recenzujte hosty – Každý host může být hodnocen a přezkoumán podle svého chování a chování.
 • Detaily účtu – To pomáhá při přidávání nebo odebírání informací v účtu.
 • Pomoc – Host si může prohlédnout sekce FAQ a požádat o pomoc v případě jakýchkoli nejasností s výpisem jejich nemovitosti nebo v případě hledání jakékoli pomoci s rezervací nebo hostem.
 • Sdílení – Hostitelé mohou pozvat přátele prostřednictvím účtů sociálních médií ke stažení aplikace.
 • Historie rezervací – Všechny předchozí rezervace a přijaté platby lze sledovat zde. Lze také odhadnout generované příjmy.

administrátorská lišta

 • Přístrojová deska – Administrační panel pro zobrazení všech registrovaných uživatelů (nových i starých), hostitelů (nových i starých) a fotografů.
 • Spravovat nový zápis – Všechny nově nahrané záznamy jsou kontrolovány a dále zpracovávány. Administrační panel poskytuje svobodu upravovat, přidávat nebo mazat záznamy podle potřeby.
 • Historie rezervací – Všechny předchozí a nové rezervace můžete zkontrolovat zde. K dispozici je také aktualizace o aktuálním stavu každé rezervace. Ty lze také upravovat, aktualizovat nebo mazat.
 • Zpětná vazba a stížnosti – Všechny zpětné vazby poskytnuté hostem a hostiteli si můžete prohlédnout zde. Veškeré stížnosti týkající se hostitelů nebo hostů mohou být vyřízeny zde.
 • Postřehy – Veškeré podrobnosti o předchozích a současných aktivitách můžete sledovat zde. Tyto podrobné poznatky pomáhají při budoucích rozhodnutích.

The technologie potřebné pro vytvoření aplikace, jako je Airbnb

Programovací jazyky – Ruby, JavaScript, HTML5, CSS3
Aplikační rámec – Ruby on Rails
JavaScript Framework – React.js
Automatizační rámce – RSpec, Capybara, PhantomJS
SQL úložiště dat – PostgreSQL
Globální platba – Braintree
Zprávy a komunikace – Twilio
Cloudové úložiště – Amazon S3, EBS
Cloud hosting – Amazon EC2
Hlasové a SMS API pro SMS, hlasové a telefonní ověření – Nexmo

Poznejte hlavní konkurenty pro aplikaci, jako je Airbnb

S rostoucí popularitou Airbnb existuje několik dalších, kteří nabízejí platformy pro krátkodobé pronájmy domů. Pokryli jsme nejvýznamnější hostingové platformy podobné Airbnb. Podívejte se na tyto alternativy!

Homeway

Homeaway má více než milion nabídek po celém světě a je zastoupena ve 190 zemích. Je považována za hlavního konkurenta Airbnb, protože poskytuje všechny služby, které Airbnb nabízí, a má také svůj vlastní pojistný program. je vlastněna společností Expedia a provozuje regionální weby jako VRBO, TravelMob a VacationRentals. Má spoustu luxusních výpisů.

FlipKey

Flipkey je významnou společností provozovanou společností TripAdvisor. Má velký počet uživatelů a nejkvalitnější program ručního ověřování zaměstnanci webových stránek. „Tržiště rekreačních pronájmů“, jak se nazývá, se rozšiřuje o téměř 3 00 000 nemovitostí ve zhruba 160 zemích. Nenabízí sdílené pokoje, ale má jedinečné filtry nemovitostí, jako je ubytování vhodné pro psy, děti nebo ubytování na nábřeží.

Roomorama

Tato singapurská společnost zabývající se pronájmem dovolených nemusí být tak velká jako Airbnb, ale nabízí asi 80 000 nemovitostí po celém světě. Všechny jejich byty a domy lze okamžitě rezervovat. Zaměřují se hlavně na bezpečnost a tvrdí, že všichni jejich hostitelé jsou ověřeni 100%. Hosté mohou využít místní nabídky a výhody, které na Airbnb zatím nemají.

Kolik stojí vytvoření aplikace, jako je Airbnb

Je úkolem analyzovat náklady na vývoj mobilní aplikace, jako je Airbnb. Celý design aplikace je rozdělen do několika částí na základě požadovaných specifikací. Náklady na vývoj oblíbené aplikace, jako je Airbnb, závisí na následujících faktorech:

Velikost týmu
Pokud je tým malý a funkční, proces může jít hladce. Řekněme, že projektový manažer zvládne více než svou část. Jinak, kromě designéra a vývojáře, bude v týmu vyžadováno mnohem více lidí, jako je projektový manažer, správce systému, člen zajišťování kvality.

Počet platforem, pro které je aplikace vytvořena
Náklady na vytvoření aplikace, jako je Airbnb, kolísají v závislosti na různých platformách. iOS i Android potřebují k úpravě aplikace různé obrazovky aplikace. To vše se rozhoduje na základě cílového publika, prostředí zařízení atd. vývoj aplikací pro Android zabere trochu více času než iOS, protože má více zařízení, na kterých je třeba testovat.

Vlastnosti a funkce aplikace
Dalším důležitým faktorem ve vývoji jsou vlastnosti a funkce, které si přejete začlenit. Základní funkce, jako je historie rezervací, recenze a hodnocení, data hostitelů, komunikace mezi hostitelem a cestujícím atd. zabírají hodně místa a vedou k přebytku.

Design aplikace
Airbnb je velká aplikace a musí dobře vypadat, aby přilákala zákazníky na celém globálním trhu. Mělo by zanechat v mysli diváka dlouhodobý dojem, aby jej nalákal k rezervaci. Aplikace by měla být snadno ovladatelná a design musí být poutavý. Dalším aspektem designu je, zda je standardní nebo přizpůsobený. Místo stereotypního pozadí lze přidat nové, jedinečné vizuály. Nové designy rozhodně vystřelí cenu za vývoj.

Vývojáři
Nejdůležitějším bodem je, kde hledáte vývojáře. Místo nebo lokalita developera je jedním z rozhodujících faktorů. Také náklady se budou lišit v závislosti na zkušenostech vývojáře a jeho/její odbornosti.

Nákupy v aplikaci a další speciální funkce.
Jakákoli technická složitost, kterou si přejete přidat, ať už je jednoduchá, střední nebo vysoká, ovlivní kalkulaci. Různé funkce, jako je geolokace, synchronizace dat, kalendář rezervací, volání v aplikaci atd., vám určitě navýší rozpočet.

Výše byla jen základní analýza faktorů, které by mohly ovlivnit náklady na vývoj. Pro stanovení ceny aplikace budou vypočteny odhadované náklady na vývoj s přibližným časem potřebným pro vytvoření každé funkce. Doba vývoje se počítá v hodinách a sazba za hodinu se liší společnost od společnosti. Každá společnost má svou vlastní hodinovou sazbu. Uvažuji průměrnou cenu vývoje za hodinu $30 podle světových standardů. Nyní předpokládejme, že vytváříme aplikaci výhradně pro platformu iOS.

1. Tým

Minimální tým bude zahrnovat:

 • 1 návrhář uživatelského rozhraní
 • 1 iOS vývojář
 • 1 Android vývojář
 • 1 backend vývojář
 • 1 projektový manažer
 • 1 inženýr pro zajištění kvality

Architektura aplikace

Dále určíme architekturu aplikace. Každý projekt začíná počátečními akčními kroky. Můžeme vypočítat hodiny na krok rozdělením aplikace do různých komponent na základě celkových zdrojů aplikace, modulů a použité technické základny.

 • 20 hodin – Nastavení projektu
 • 20-25 hodin – implementace REST API
 • 10 hodin – Databázový model
 • 10 -15 hodin – Implementace služeb a knihoven

Odhad úsilí vývoje

Funkce registrace/přihlášení – Základním krokem je registrace, aby uživatel měl k aplikaci přístup. Chcete-li začít používat aplikaci, kromě dalších základních podrobností by vyžadoval souhlas uživatele s podmínkami a zásadami. To by trvalo asi 10 až 12 hodin.

2. Uživatelský profil

Uživatelské profily budou dvojího druhu, host a hostitel (vlastník místa). Oba si musí vytvořit svůj profil vyplněním svých osobních údajů, např.

 • název
 • Rod
 • Emailová adresa
 • Datum narození
 • Telefonní číslo
 • Adresa trvalého bydliště
 • Osobní popis

3. Filtry

Výpisy a vyhledávací filtry mohou používat hostitelé i uživatelé. Hostitel může přidat informace o typu domu, typu pokoje, podrobnosti o ubytování, fotografie, ceny atd. pokud uživatel hledá místo k pobytu, bude vyžadovat podrobnosti o ubytování, jako je poloha, data příjezdu a odhlášení, dům typ a velikost, vybavení, jazyk hostitele, fotografie domu, cenové rozpětí atd. Jelikož je tato funkce rozsáhlá, může vývojářům její sestavení trvat až 24 hodin.

 

4. Popis ubytování

Po výběru filtrovaného se objeví široká škála výsledků hledání s různými možnostmi a popisy pokojů, ve kterých chcete zůstat. Varianty jsou následující-

 • Fotky
 • Mapa s umístěním
 • Ubytování
 • Profil hostitele
 • Vybavení nabízené nebo dostupné
 • Hodnocení
 • Recenze
 • Cena
 • Pravidla a podmínky
 • Volné termíny

5. Mapy

Mapy umožňují uživatelům volně hledat perfektní polohu, kontrolovat různá místa na mapách a najít místo k pobytu. Mapová lokalizace pomáhá vidět trasy, čtvrti a vybavení v blízkosti místa. To vše pomáhá při výběru požadovaného místa k pobytu.

6. Nastavení 

Uživatelé si mohou v rámci této funkce přizpůsobit a nakonfigurovat své preference. Nabídka nastavení umožňuje ovládat následující funkce –

 • Push notifikace
 • SMS upozornění
 • Aktualizace možností pronájmu v konkrétní oblasti
 • Rozhovor s hostitelem (zprávy)
 • Seznamy přání
 • Způsob platby a měna

7. Pozvěte přátele

Uživatel může snadno pozvat přítele ke stažení aplikace a připojit se k ní.

8. Přidat k oblíbeným

Jedná se o základní funkci, pomocí které si uživatel může uložit určité výsledky do záložek a přidat je do oblíbených a zobrazit si je později.

9. Funkce překladu

Tato funkce pomáhá uživateli přeložit popis pokojů do preferovaného jazyka. Umožňuje to přes Google překladač, text se odešle do google překladače a přeloží do zvoleného jazyka.

10. Funkce průvodce

Tato personalizovaná funkce zobrazuje lokality a čtvrti v okolí zvoleného místa. Zobrazuje místa v okolí, která lze navštívit.

11. Výpis nemovitosti

Jakmile se zaregistrujete jako hostitel, musíte vyplnit všechny požadované údaje, aplikace vám ukáže přibližné nájemné, které si můžete za svůj dům/byt/pokoj účtovat.

12. Backend

Serverová část aplikace je velmi zásadní, protože produkt vyžaduje čas na konfiguraci ze strany klienta i serveru. Klientská strana je způsob, jakým bude virtuálně interagovat s uživatelem a strana serveru zahrnuje jeho funkce, připojení k serveru atd. backend je časově nejnáročnější částí celého procesu.

Takže, jaký je náš celkový součet?

Poté, co jsme se zabývali všemi funkcemi a moduly, jsme dosáhli odhadu nákladů na vývoj. každý v celkové ceně $25140 – $28840. Což je přibližně $27000 – $29000 s ohledem na $25 za hodinu jako průměrnou sazbu pro počítání nákladů. To se však může lišit v závislosti na společnosti zabývající se vývojem mobilních aplikací a technologii, kterou používá. Hodinové sazby se navíc v jednotlivých zemích liší.

Když se podíváme na všechny aspekty a fáze vývoje, můžeme říci, že vytvoření aplikace není snadný a rychlý úkol. Pokud jsou však všechny věci správně uspořádány, nejen to bude super úspěšný ale také velmi cenově dostupné. V případě, že hledáte aplikaci jako klon Airbnb, máme ji kompletní a připravenou na $999.

SimTechnos, být zkušený společnost zabývající se vývojem aplikací, Aplikace podobné Airbnb jsou pro nás nyní hračkou.

Pokud si přejete najmout náš tým odborníků, stačí zavolat!

Naši klienti jsou vysoce inovativní a respektujeme je za to, že pro nás přicházejí s inovativními výzvami. Věnujte nějaký čas našim případovým studiím, abyste se dozvěděli o našich kreativních řešeních různých technologických výzev.

Slyšeli jste, co o nás říkají naši klienti? Poznejte nás lépe čtením pracovních zkušeností našich klientů u nás.

Zde je naše kompletní knihovna inovativních mobilních aplikací, které jsme vyvinuli pro naše klienty po celém světě. Neváhejte a požádejte o demo a my vám s ním pomůžeme.

Rádi bychom byli vašimi partnery pro vývoj aplikací. Zanechte prosím podrobný dotaz na vaše požadavky a náš tým se vám co nejdříve ozve, abychom projednali další vývoj.

Na stupnici od yay do ne, jak moc vám tato příručka pomohla? Podělte se o své názory v sekci komentářů níže a ocenili bychom vaše úsilí.

Vynechali jsme jeden nebo dva aspekty? Rádi bychom si rozšířili znalosti.

Ochrana obsahu od DMCA.com
cs_CZCzech